یوسف کرمی : مدالم تقدیم به مردم شریف ایران

"یوسف کرمی" مرد طلایی ایران در دوحه یکبار دیگر افتخار آفرین شد و دومین طلای ایران و تکواندو را در روز اول مسابقات تکواندو بدست آورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، کرمی در راند اول با حریف کره ای به تساوی رضایت داد و در راند دوم نتیجه مبارزه 3 بر یک به سود کرمی به پایان رسید.

وی در راند سوم یک امتیاز دیگر بدست آورد و در ادامه با کنترل بازی به هدفش رسیدهر چند تکواندوکار کره ای دوبار روی اخطار هایی که به کرمی دادند صاحب امتیاز شداما در نهایت ۴ بر ۳ مقابل دلاور مرد ایرانی مغلوب شد.

یوسف کرمی پیش از این مبارزه حریفانی از بحرین و چین را شکست داده بود و در فینال تنها نماینده کره جنوبی در فینال روز اول را از پیش رو برداشت.

یوسف كرمی پس از كسب مدال طلای تكواندو عنوان كرد: واقعا سختی كشیدم و فشارهای زیادی را تحمل كردم اما خدا را شكر كه به این مدال رسیدم.

می‌دانم مردم ایران اكنون اشك شوق می‌ریزند و

 این مدال را تقدیم ملت شریف ایران می‌كنم.وی اظهار داشت: مبارزه خوبی بود، سنگین ترین مبارزه من با حریف كره‌ای در فینال بود. البته او حریف خوبی نبود و اول مسابقه خیلی اذیت كرد. ضربه‌ای كه او به سرم زد به من برخورد نكرد. اگر برخورد كرده بود شك نكنید كه داوران به او امتیاز می‌دادند. در ادامه مسابقه به لحاظ بدنی به این حریف فشار آوردم و او توانایی بدنی خود را از دست داد.

یوسف کرمی پس از پیروزی بر سجاده ای از پرچم ایران، سجده شکر به جای آورد و لحاظاتی فراموش نشدنی آفرید.